Toastmasters

Toastmasters

Czym jest Toastmasters ?

Toastmasters International (TI) jest międzynarodową organizacja typu non-profit, której celem jest szerzenie umiejętności komunikacji, przemawiania i przewodzenia .. Organizacja wyewoluowała z pojedynczego klubu, założonego 22 października 1924 r. przez Ralpha C. Smedleya w ramach YMCA w Santa Ana w stanie Kalifornia. Toastmasters International jest największą organizacją na świecie, której członkowie w komfortowych warunkach doskonalą swoje umiejętności komunikacyjne oraz przywódcze, a także stają się kompetentnymi mówcami. Obecnie organizacja skupia około 280 000 członków zrzeszonych w 13 500 klubach w 116 krajach. 

Misja i wartości

Misją Toastmasters International jest pomaganie ludziom w doskonaleniu sztuki przemawiania, słuchania oraz myślenia. Wymienione umiejętności odgrywają niezwykle istotną rolę w samorealizacji, służą wzrostowi potencjału, przyczyniają się do poprawy  komunikacji z innymi, a także budzą odwagę do zmian. Realizując swój cel Toastmasters International rozwija światową sieć klubów, umożliwiając tym samym coraz liczniejszemu gronu osób korzystanie z unikalnych programów edukacyjnych. Ważną wartością jest zapewnienie wzajemnego wsparcia oraz przyjaznej atmosfery, w której doskonali się umiejętności komunikacyjne oraz przywódcze.

Jak wyglądają spotkania ?

Klub Toastmasters działa na zasadzie warsztatów. Uczestnicy spotykają się o wyznaczonej porze w gronie ok. 20-40 osób co tydzień lub dwa. Spotkania trwają od godziny do dwóch. Klubowicze uczą się na zajęciach przemawiania. Każdy ma wyznaczoną rolę na spotkaniu. Są osoby, które oceniają jak i osoby oceniane. Mowy są realizowane na podstawie przygotowanych przez organizację podręczników.

Kolejnym elementem warsztatów jest ścieżka lidera. Członkowie wybierają zarząd, które ma za zadanie rozwijać i zarządzać funkcjonujący klub. Uczestnicy na spotkaniach uczą się jak dawać informacje zwrotne tak, aby były one konstruktywne i wspomagały rozwój.

Regularnie odbywają się konkursy na poziomie krajowym, europejskim oraz światowym. Uczestnicy po zrealizowaniu projektów otrzymują certyfikat z USA od Toastmasters International, które są akceptowane w większości większych krajów.

Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej Pryzmat zaprasza na spotkania klubu Toastmasters!

Kiedy? Każdy wtorek , godz.18:30

Gdzie? Wydział Zarządzania UG w Sopocie , sala A 118